Wypadek drogowy w Szwajcarii 2017-10-25T04:11:58+02:00

Wypadek drogowy w Szwajcarii

 Wycena szkód po wypadku samochodowym w Szwajcarii

W Szwajcarii bardzo często dochodzi do różnego rodzaju wypadków i kolizji samochodowych, coraz częściej też poszkodowanym i w takich wypadkach są polscy kierowcy podróżujący w celach turystycznych czy też służbowych. Poszkodowani w wypadkach nie z własnej winy w wypadku w Szwajcarii kierowcy bardzo często czuja się zagubieni i nie wiedzą co mają w tej sytuacji robić.

Poszkodowany w wypadku ma prawo do odszkodowania powypadkowego wypłaconego z OC sprawcy zdarzenia a poszkodowany może zdecydować gdzie będzie powstałą szkodę likwidować, w miejscu zdarzenia czyli w Szwajcarii lub po dopiero po powrocie do kraju u reprezentanta zagranicznego towarzystwa ubezpieczeniowego w kraju zamieszkania.

Proces likwidacji szkody po zgłoszonym wypadku rozpoczyna się od oględzin uszkodzeń, wykonania opinii technicznej oraz kalkulacji poniesionych szkód, które będą podstawą do wypłaty odszkodowania. W tej sytuacji niezmiernie ważne jest wykonanie gruntownej, dokładnej opinii technicznej ma istotne znaczenie.

Kierowcy po wypadku drogowym w Szwajcarii, w celu wykonania opinii technicznej oraz kalkulacji szkód,  mogą skorzystać z usług niezależnych rzeczoznawców samochodowych.Koszty usługi niezależnego rzeczoznawcy samochodowego oraz adwokata są zwracane poszkodowanym w wypadku samochodowym w Szwajcarii polskim kierowcom z polisy sprawcy wypadku

 

Takie właśnie usługi świadczą Rzeczoznawcy samochodowi sieci MOTOEXPERT zrzeszający niezależnych rzeczoznawców samochodowych. Wykonują kompleksowe opinie techniczne, na podstawie których możliwe jest dochodzenie odszkodowania po wypadkach samochodowych w Szwajcarii.

Jeżeli byliście Państwo uczestnikami wypadku lub kolizji samochodowej w Szwajcarii lub chcecie uzyskać więcej informacji na temat likwidacji szkód komunikacyjnych, po takim wypadku prosimy o kontakt z centralą sieci MOTOEXPERT pod numerem telefonu:                          +41 445 863 644

 Autowypadek w Szwajcarii – Likwidacja szkody po wypadku w Szwajcarii