WYPADEK SAMOCHODOWY – AUSTRIA 2017-10-25T04:07:26+02:00

WYPADEK SAMOCHODOWY – AUSTRIA

 Odszkodowanie po wypadku samochodowym w Austrii

 

Każdego roku na drogach Austrii dochodzi do wielu wypadków samochodowych z udziałem pojazdów na polskich numerach rejestracyjnych. Każdy poszkodowany, który był nie z własnej winy uczestnikiem wypadku w Austrii ma prawo do odszkodowania za poniesione straty z polisy OC sprawcy wypadku.

Każdy poszkodowany w wypadku w Austrii kierowca ma prawo decydować gdzie i w jaki sposób dokona likwidacji powstałej szkody – od razu w miejscu jej powstania w Austrii u austriackiego ubezpieczyciela sprawcy wypadku czy dopiero po powrocie do swojego kraju zamieszkania – u jego reprezentanta.

Po wypadku samochodowym w Austrii oprócz możliwości dokonania wyboru o sposobie i miejscu likwidacji powstałe w jego skutek szkody poszkodowany kierowca ma prawo skorzystania z usług niezależnych rzeczoznawców, którzy w sposób niezależny (nie są związani z żadnym towarzystwem ubezpieczeniowym) przeprowadzą oględziny samochodu, wykonają opinię techniczną oraz kalkulację poniesionych szkód, które będą podstawą wypłaty odszkodowania.

W wybranych sprawach tj. przy szkodach komunikacyjnych, w których doszło do szkody o dużej wartości, warto by wyceną szkody zajął się rzeczoznawca samochodowy z kraju, gdzie doszło do wypadku samochodowego.

Koszt pracy niezależnego rzeczoznawcy samochodowego przeważnie jest pokrywany w całości z polisy sprawcy wypadku i zwracany poszkodowanemu.

 

Jeżeli byliście Państwo uczestnikami wypadku lub kolizji samochodowej w Austrii lub chcecie  uzyskać więcej informacji na temat likwidacji szkód komunikacyjnych, po takim wypadku prosimy o kontakt z centralą sieci MOTOEXPERT pod numerem telefonu:                            +49 (0) 160 3388333.

Wycena szkód po wypadku w Austrii

Wypadek za granicą – Austria